Lámete si hlavu nad tím, co letos koupit dětem k Vánocům? Vyhněte se přeplněným obchoďákům a nakupte pár kliknutími. Ušetříte si čas, nervy, a hlavně slušné peníze. O to víc dárečků tak svým ratolestem můžete dopřát! Co děti nejvíce potěší?

Vánoční dárky pro děti

Hračky pro děti nesmějí chybět

Hračky pro děti představují nejen nekonečný zdroj zábavy, ale také podporují jejich psychomotorický vývoj a pomáhají rozvíjet fantazii. Zejména interaktivní nebo také chytré Montessori hračky pro děti je nenásilnou formou naučí novým dovednostem. Pořiďte jim třeba hlavolam, dřevěné kostky, skládačky či maxi puzzle. Větší děti zase ocení deskové hry, u kterých nadšeně stráví celé hodiny společně s celou rodinou.

Kde nakoupit skvělé vánoční dárky pro děti? Hračky, které nenudí, seženete na Mamitati.cz, Feedo.cz a Pidilidi.cz. Z každého nákupu se vám navíc vrátí až 5 % ceny zpět!

Tvoření pro malé umělce

Děti kreativní tvoření zkrátka baví. Když mohou malovat, kreslit, lepit, stříhat a modelovat, často se od této činnosti ani nedají odtrhnout. A to je dobře, naopak je ještě podpořte! Nadělte jim pod stromeček výtvarné potřeby v kufříku pro malé malíře, pastelky, zábavné omalovánky pro děti, šablony na vystřihování, foukací fixy na oblečení a celou sadu barevných papírů. Zaujme je také modelína a křídová tabule, na kterou si budou moci čmárat, jak je jen libo.

Nestárnoucí stavebnice pro kluky i pro holky

Dětství bez oblíbených kostiček a panáčků LEGO, to zkrátka není ono. Rozšiřte dětem sbírku o nové série stavebnic – LEGO Technic udělá radost klukům, LEGO Friends zase holčičkám a LEGO Duplo těm nejmenším. Sáhněte také po stavebnici Merkur, Cheva či Geomag. Stavebnice pořídíte pro děti různých věkových kategorií do stavění se určitě s chutí zapojíte s nimi.

Domeček pro panenky holčičky milují

Při pohledu na dům pro Barbie nebo domeček pro panenky zabalený pod stromečkem se vaší malé princezně oči rozzáří neskrývaným nadšením. Dům pro panenky ti šikovnější rodiče zvládnou vyrobit i sami. Opravdu propracovaná obydlí s několika plně vybavenými pokoji, koupelnami a salony s čajovým setem seženete třeba na AliExpress.com a v dalších e-shopech s hračkami. 

Dráha pro autíčka kluky nadchne

Máte doma malého uličníka, který miluje závodní auta? Věřte, že ho nic nepotěší víc než dráha pro autíčka. Touhle hračkou navíc potěšíte i tatínka, který si na závodníka bude hrát minimálně stejně často jako jeho syn. Tak co, která u ježíška nakonec zvítězí? Dřevěná, plastová, nebo dokonce kouzelná svítící dráha pro auta? 

Noví plyšáci a figurky se na poličku ještě vejdou

Plyšový medvídek kolem sebe přeci potřebuje společnost! Tu mu udělají další plyšová zvířátka nebo třeba plyšoví roztoči, které jsou u dětí stále oblíbenější. Také figurky zvířátek, vojáčci, postavičky z oblíbených pohádek a komiksů vašim malým neposedům určitě vykouzlí úsměv na tváři.

Knížky pro malé i větší čtenáře

Pohádkové knížky s ilustracemi, ze kterých jim budete předčítat před spaním, interaktivní hmatové knížky pro nejmenší, dětská leporela pro malé zvědavce… S knížkami by děti měly vyrůstat, v každém věku jim totiž mají, co nabídnout. K Vánocům jim proto pořiďte aspoň jednu novou. Doporučujeme zabrouzdat na AlbatrosMedia.cz, kde najdete více než 4 tisíce knížek pro děti a při jejich nákupu ušetříte až 4 % z celkové ceny.

Oblečení rozhodně nezklame

Děti rostou jako z vody a oblečení jim nikdy moc dlouho nevydrží. Mezi dárky by proto určitě měly najít i něco pěkného na sebe. Dětské oblečená ale nesmí nudit! Co takhle pořídit jim na doma overal ve tvaru jednorožce, bačkory ve stylu zvířecích tlapek nebo třeba šaty jako z pohádky Frozen? Mrkněte na Zoot.cz, kde děti oblečete od hlavy až k patě.

Venkovní řádění – vzhůru na lyže, sáňky a brusle!

Když napadne sníh, je škoda sedět doma. Vyrazte radši s celou rodinou na sjezdovky, zamrzlý rybník nebo na nejbližší zasněžený kopec. Dětské lyže, sáňky, boby nebo lední brusle jsou před Vánoci často ve výprodeji, tak nepromeškejte šanci a rovnou nějaké pořiďte a zabalte pod stromeček.

Zážitkový výlet pro celou rodinu

Co takhle nadělit dětem zážitek, který si vždycky přály? Krmení zvířat v zoo, návštěva strašidelného hradu, zábava v aquaparku, jízda na koni, den v pohádce, farmaření nebo kurz lezení pro děti… zážitkové agentury i slevové portály, jako je Slevotéka.cz a Venda.cz  nabízí podobných aktivit nespočet, ale vymyslet si můžete samozřejmě i vlastní rodinný výlet, na který vaše děti budou ještě dlouho vzpomínat.

Čím letos plánujete obdarovat své ratolesti na Vánoce vy? Inspirujte ostatní rodiče a podělte se o své tipy v komentářích!