Letošní léto se ponese na vlně dovolené v tuzemsku. A proč vlastně ne? Místo moře tu jsou přehrady a rybníky, máme přenádhernou přírodu, velké množství hradů, zámků a spousty historických měst, která stojí za to navštívit. Ubytovat se můžeme v místních hotelech, penzionech či si pronajmout chatu. K pobytu vybízí také nespočet kempů. Na své si jistě přijdou i ti odvážnější z nás, kempování v přírodě přináší nezapomenutelné zážitky.

Dnes se zaměříme na známější, turisticky vyhledávaná místa. Vezměte si na páteční den dovolenou a vyrazte na prodloužený víkend!

1. Jižní Čechy

Svou krásou jistě překvapí každého návštěvníka. Jižní Čechy charakterizuje obrovské množství rybníků, vybízejících ke koupání, malebná jihočeská stavení a pohádkové hrady či zámky. Rozhodně musíte navštívit historická města, jakými jsou například Tábor, Český Krumlov a Telč. V Táboře navštivte s dětmi středověké podzemí. Pro mlsouny je zde místní Museum čokolády a marcipánu. Romantická procházka historickou částí města, zakončená návštěvou restaurace nacházející se na náměstí, nesmí chybět!

Mezi oblíbené kratochvíle v Jižních Čechách také patří splouvání řek, návštěva zoologických zahrad ; buď zoo v Hluboké nad Vltavou (navštivte i zámek Hluboká) a nebo zoo v Táboře. Skvělým tipem pro výlet je okouzlující zámek Červená Lhota.

2. Jižní Morava

…není jen o pití vína a pálenky! Vyrazte na prodloužený víkend do regionu s největším počtem slunečných dnů, kde najdete místa podobná Toskánsku a Provence. Jedním z nejnavštěvovanějších míst Jihomoravského kraje je Aqualand Moravia, kde si přijdou na své nejenom děti. Další dvě příčky patří nejznámějšímu českému zámku Lednice a zoologické zahradě v Brně. Nezapomeňte i na výpravu do chráněné krajinné oblasti Pálava.

Pokud se tedy rozhodnete pro návštěvu Jižní Moravy, navštivte Punkevní jeskyně, kde naleznete nejznámější propast – Macochu. Vstupy do jeskyní bývají často dopředu obsazené, proto nezapomeňte na rezervaci předem. V jeskyních naleznete útočiště před letním horkem, pokud si však s sebou nevezmete teplé oblečení, snadno prochladnete.

A malý tip na závěr. Jižní Morava svou nehornatou krajinou přímo vybízí k výletům na kole, na pití vína při svých cyklotoulkách však raději zapomeňte. Váš prodloužený víkend by také nemusel dobře dopadnout.

3. Krkonoše a Podkrkonoší

Skvělé místo pro akční jedince. Pokud milujete náročné túry, nevadí Vám chladnější podnebí a zajímá vás vysokohorská krajina, pak se rozhodně vypravte do největších českých hor. Vodopády, horské louky, skalnaté hřebeny a údolí plná lesů – to jsou Krkonoše. Tradičním cílem turistů je pramen Labe, dále pak Labský a Pančavský vodopád, Černohorské rašeliniště a Luční bouda. V neposlední řadě samozřejmě nejvyšší česká hora Sněžka (1602 m). Na Sněžku se můžete dopravit lanovkou a nebo po vlastní ose – tedy pěšky. U nás vyhrává samozřejmě cesta na vrchol po svých. Správná obuv, teplé navrstvené oblečení a svačinky na doplňování energie jsou nutností! Nařiďte si budík a vydejte se na Sněžku s cílem vidět východ slunce. Čeká Vás náročný zážitek, na který ovšem nikdy nezapomenete.

Jestliže máte děti, navštivte Safari Park Dvůr Králové, bobovou dráhu v Peci pod Sněžkou či v Harrachově. V Jánských Lázních zaujmete své ratolesti stezkou v korunách stromů.

Kam pro oblečení na turistiku? Nakupte ho pohodlně online na 4camping.cz a automaticky se vám vrátí až 4 % z každého nákupu zpět na váš účet!

4. Praha

Srdce Evropy a jedno z nejkrásnějších měst světa. Kde jinde zažít tu pravou romantiku než v našem hlavním městě. Praha není jenom most a hrad, je mnohem více. Nespočet národních památek, stovky báječných restaurací, nekonečno možností… Přemýšlíte nad víkendem se svou drahou polovičkou? Praha je jasná volba. Jedním z oblíbených míst je jistě Vyšehrad, přenádherný výhled na řeku Vltavu vás okouzlí. Mezi další vyhledávaná turistická místa patří Petřínská rozhledna, Zlatá ulička, samozřejmě Karlův most, Pražský hrad a zoologická zahrada. Výlet do pražské zoo můžete spojit i s prohlídkou nedaleké botanické zahrady.

Pravým zážitkem je ovšem večerní a noční Praha a její tisíce světýlek. Doporučujeme si nejprve zajít na dobrou večeři do kvalitní restaurace a poté se dlouze procházet. Procházka Starým Městem, kde uvidíte orloj a Staroměstskou radnici, bude jistě to pravé. Procházet se můžete také podél Vltavy a nezapomeňte si skočit pro drink na náplavku na Rašínovo nábřeží.

5.České Švýcarsko

Nejmladší národní park v České republice přiléhající ke státní hranici. Pod pojmem České Švýcarsko si určitě všichni představí Pravčickou bránu, tedy přírodní skalní most. Jsou zde ale i skalní města, divoké rokle, skalní převisy a lidové malebné vesničky. Vystoupat můžete na nejvyšší horu národního parku a tou je Růžový vrch (619 m n. m.).

Navštivte také Hřensko – nazývá se vstupní branou do Českého Švýcarska. Vydejte se do Edmundovi a Divoké soutěsky, obklopené z obou stran vysokými skalami. Natrefíte na převozníky, které vám budou při plavbě vyprávět nejrůznější báje a povídky. Krásné jsou i procházky přes lávky a skrz tunely podél řeky Kamenice. Cesta je vhodná i pro děti.

Věděli jste, že v průměru VratnéPeníze.cz z prodlouženého víkendu vrací až 300 Kč?”

Ušetřete s Vratnými Penězi a zakupte si ubytování například na Booking.com , Hotels.com nebo na FiroTour.cz . Podívejte se na seznam dalších obchodů, ve kterých výhodně nakoupíte.

Zjistit více >