Na prvního června tradičně připadá Den dětí. Máte doma malé caparty i starší školáky? Připravte jim program, na který hned tak nezapomenou. A věnujte jim drobnost, která jim udělá velkou radost! Jaké dárky pro děti budou mít zaručeně úspěch?

Den dětí

Mezinárodní den dětí má dlouholetou tradici

Den dětí má kořeny v Turecku v letech 1920. Právě na nejmladší generaci se při budování nového státu tehdy kladl velký důraz. V Československu byl dětem věnován nejprve celý týden, tzv. Týden dětské radosti, který doprovázely celostátní akce a oslavy, ve spojení s projevy politiků. První červnový den se jako Den dětí ustanovil v roce 1951.

Co podniknout na Den dětí 2020

Letošní Den dětí připadá na pondělí, po celé republice se ale různé dětské akce a oslavy budou konat během předcházejícího víkendu. Přemýšlíte, co s dětmi podniknout? Podívejte se na stránky vaší obce, která má pro ně jistě přichystaný bohatý program. Koncerty, poutě, soutěže, karneval a další atrakce, na které společně můžete vyrazit, je určitě nadchnou.

Speciální program na Den dětí připravují i hrady a zámky – netradiční strašidelné prohlídky určitě pobaví i vás. Vydejte se také do zoo, kde na děti čeká spousta zábavy, při které se navíc dozví zajímavosti o zvířatech. Milují vaše děti pohádky? Navštivte pohádkový les. Zvídavé kluky i holky zase potěší dětský den strávený v muzeu lega nebo hraček. Výlet zakončete třeba návštěvou oblíbené cukrárny a dopřejte dětem pořádný zmrzlinový pohár.

Dárky pro děti, které nezůstanou v koutě

Co na Den dětí rozhodně nesmí chybět? No přeci hračky! První červnový den je ideální příležitostí, jak dětem rozšířit jejich sbírku. Nakupujte hračky s VratnéPeníze.cz! Pohodlně, rychle a online. Ušetříte nejen čas, ale hlavně se vám z každého nákupu vrátí až 4 % z ceny zpět na váš účet. O to víc hraček svým dětem můžete pořídit!

Doporučujeme tato online hračkářství:

Vyberte dětem nové stavebnice (třeba nestárnoucí LEGO udělá radost klukům i holkám). S blížícím se létem udělají velkou parádu hračky na ven a hračky do vody. O zábavu a učení v jednom se postarají interaktivní chytré hračky, které se hodí nejen pro děti v předškolním věku. Starší děti pak ocení třeba strategické deskové hry a hlavolamy.

Rozhodně neuděláte chybu, když dětem pořídíte nové plyšové hračky a figurky oblíbených pohádkových nebo filmových hrdinů. Velkou parádu udělá i obyčejná plastelína a bublifuk. A pokud máte doma zahradu, hodí se na ni vodní skluzavka nebo nafukovací bazének, ve kterém si děti vyhrají na nekonečné hodiny.

Jaké aktivity s dětmi plánujete na Den dětí vy? A už jste jim pořídili nějaký dárek? Pochlubte se nám v komentářích!