Podzimní plískanice v nás často vzbuzují touhu zavřít se doma, zachumlat se do deky, koukat se na televizi… a sníst všechno, co nám přijde pod ruku. Děsí vás nadbytečná kila, ale vykopat do fitness centra se stejně nedokážete? Nezajídejte zoufalost další tabulkou čokolády, ale věnujte pár minut denně domácímu cvičení. Jaké vybavení k němu budete potřebovat?

S blížícím se příchodem zimy máme častěji chuť na těžká a tučná jídla a představa sportování venku nás zrovna nenaplňuje radostí. A to je naprosto v pořádku. Organismus se zkrátka vyrovnává s přechodem na nejchladnější roční období a ukládá si energii potřebnou pro každodenní zápas s přechodem z vytopených místností do venkovního mrazu. Pokud vás ale pohled na stoupající cifry na váze zrovna nenaplňuje radostí, nahoďte sportovní oblečení a dopřejte tělu několik jednoduchých cviků. Udrží na uzdě nejen vaši váhu, ale i podzimní splín.

Sportovní potřeby a vybavení pro cvičení doma kupujte na Sportobchod.cz, inSPORTline.cz nebo Lypo.cz. Za každý nákup se vám automaticky vrátí až 2,5 % ceny zpátky.

Vybavení pro domácí cvičení

Dobrá zpráva je, že cvičení doma vás finančně ani trochu nezruinuje. Nepotřebujete k němu totiž žádné speciální vybavení na sport. Pro cvičení s vlastní váhou a jednoduché posilování vám stačí jen několik základních pomůcek, které seženete v každém sportovním obchodě. Které to jsou?

Kvalitní sportovní obuv

Obuv na fitness je lehká, ale zároveň pevně stabilizuje chodidlo. Má tedy pevnou patu a vázání nejlépe na tkaničky. Na domácí cvičení se příliš nehodí běžecká obuv, která má zpravidla tlustší podrážku. Fitness obuv má podrážku naopak tenčí, elastičtější a přilnavou. Díky tomu chrání kotníky před případným úrazem po nesprávném došlapu. 

Přiléhavé sportovní legíny

Kvalitní sportovní oblečení funguje jako druhá kůže. Neškrtí, neškrábe, nebrání v pohybu, zkrátka o něm vůbec nevíte. Nejlépe se vám bude cvičit v přilnavých bezešvých sportovních legínách z funkčního materiálu. Legíny na cvičení by měly mít šňůrku v pase a vytenčenou látku v oblasti pod koleny pro ještě hladší pohyb. 

Pohodlné tričko na cvičení

V létě chladí, v zimě hřeje, odvádí pot a je prodyšné. Přesně takové vlastnosti by mělo mít vaše sportovní triko nebo tílko. Investujte proto do trička z funkčního materiálu, který vám zpříjemní i sebevětší zapocení.

Sportovní podprsenka s oporou

Mnoho kurzů cvičení online nebo videa pro domácí cvičení na YouTube se zaměřuje na aktivní pohyb pro rychlejší spalování tuků a nastartování metabolismu – výskoky, dřepy, kliky, angličáky. Při těchto pohybech přijde vhod kvalitní sportovní podprsenka, která vše drží na správném místě. Vyberte si podprsenku se střední až vysokou zátěží, která minimalizuje pohyb prsou, ale zároveň neškrtí a je pohodlná. 

Podložka na cvičení

Vedle oblečení je nejzákladnější pomůckou pro domácí cvičení sportovní podložka. Cvičení na holé zemi rozhodně nedoporučujeme – mohli byste si nepříjemně otlačit klouby nebo uklouznout. Podložka na cvičení má speciálně upravený spodek – je přilnavý a neklouže. Je dostatečně měkká, lehká a snadno ji srolujete, takže zabere jen málo místa. Chystáte se doma cvičit jógu? V tom případě se vám bude hodit speciální jógamatka, která je delší a tenčí.

Guma na posilování

Posilovací stroje nejsou zárukou poctivého workoutu. Malí pomocníci často udělají větší službu. Jedním z nich je posilovací guma, se kterou procvičíte paže, záda, stehna, hýždě, břicho… no zkrátka celé tělo. Stojí přitom jen pár korun a vymyslíte s ní ohromné množství variací výživných cviků. Pořiďte si klidně celý set gum na cvičení s různým odporem.

Jednoruční činky

Také s činkami posunete své domácí cvičení hned o úroveň výš. Začněte s lehčí vahou (dámy klidně jen 1 kg) a postupně přidávejte. S jednoručními činkami skvěle procvičíte svaly na pažích a zádech, ale hodí se i jako zátěž při dřepech a výpadech, tedy pro posílení nohou a hýždí. Pro pokročilejší je vhodná také nakládací činka s různě těžkými kotouči nebo kettlebell činka s různou hmotností.

Domácí cvičení opravdu není koníčkem pro bohaté. Za zmíněné vybavení neutratíte víc než pár stovek korun. Když se navíc zaregistrujete na cashbackový portál VratnéPeníze.cz, z každého nákupu se vám vrátí část ceny zpátky na váš účet. Tak konec výmluvám a jde se cvičit!

Cvičíte doma? Podělte se s ostatními čtenáři v komentářích o své tipy na účinné cviky pro krásnou postavu!