Déšť, bláto, sníh a nevlídné počasí příliš nelákají ke dlouhým procházkám se psem. Tuhý mráz nebo posypová sůl čtyřnohým mazlíčkům také moc neprospívají. Jak tedy zajistit, aby chlupatí přátelé zvládli zimu v pevném zdraví a dobré fyzické kondici?

Domácí mazlíčci v zimě 

Krmení pro psy v zimě

Kvalitní krmivo pro psy nejspíš kupujete celoročně. Je tedy během zimy potřeba výživu zásadně měnit? Odborníci se shodují, že nikoliv – psům naopak prospívá stálá výživa bez výrazných obměn. Granule pro psy navíc obsahují obecně takové složení, které komplexně pokryje veškeré jejich nutriční potřeby. Mrkněte po nich na Dobra-miska.cz.

Rozhodně ale neuděláte chybu, když svému mazlíčkovi dopřejete doplňky stravy pro psy, po kterých budou mít krásně lesklou srst, zdravé a pevné kosti a klouby a nelámavé drápky. Mezi nejběžněji užívané doplňky stravy pro psy patří lososový olej pro psy pro zdravou kůži a srst. Stačí přidat pár kapek denně do granulí. Lososový olej je vhodný i pro malá psí plemena, která jsou pak odolnější vůči nízkým teplotám.

Kosmetika pro psy, hračky pro psy, oblečky pro psy a další potřeby pro vaše čtyřnohé mazlíčky… To vše pořídíte velmi výhodně díky cashbacku VratnéPeníze.cz. Podívejte se na:

 

Péče o tlapky

V zimě věnujte zvýšenou péči psím tlapkám. Při kontaktu s posypovou solí můžou packy popraskat nebo začít bolet. Po každé procházce proto pejskovi tlapky omyjte čistou vlažnou vodou nebo alespoň důkladně otřete navlhčeným hadříkem.

Psí tlapky také pravidelně promazávejte – buď mazlíčkovi pořiďte speciální ochranný krém na packy (hodí se i v létě na rozpálené povrchy) nebo použijte „lidský“ kvalitní hydratační krém, ideálně s přírodním složením.

Obleček pro psa proti prochladnutí

Obleček pro psy není jen módní záležitostí. U psů, kteří jsou zvyklí pobývat ve vyhřátém bytě, a také u menších a citlivějších plemen s menší hustotou srsti je na venkovní venčení během zimy naprostou nutností a účinnou prevencí proti nachlazení.

Jaké oblečky pro psy se vyplatí pořídit? Pletený svetr pro psa a šála pro psy jsou určitě dobrou volbou do „suché zimy“. Proti dešti a sněhu už zvíře ale příliš neochrání. Při nepříjemných plískanicích pejskovi poslouží kvalitní bunda pro psy s kapucí z nepromokavého materiálu.

Praktický je také flísový nebo tvídový obleček pro psa, který dobře izoluje, neprofoukne, ale zároveň je dobře prodyšný. Oblek pro psa by neměl zvířeti bránit v pohybu a měl by se velmi jednoduše dát obléct a sundat (např. pomocí suchého zipu).

Taška pro psa

Pro malá plemena se na cestování určitě hodí i vyteplená cestovní taška na psa. Vnitřní vrstva z měkkého kožíšku nebo jiného tepelně izolačního materiálu psíka ochrání před venkovním chladem, větrem a neduhy počasí.

Jaké další doplňky pro psy se vyplatí pořídit? Pokud máte doma chladno, nebo vám skrz dveře táhne na podlahu, kam si váš pes s oblibou lehá, přijde vhod termodeka. Položte ji přímo na zem nebo jí vystelte pelíšek pro psa, aby v něm bylo větší teplo.

Zimní procházky se psem neošizujte, dostatek pohybu je pro zvíře důležitý jak z hlediska fyzické, tak psychické pohody. Vždy však berte v potaz aktuální teploty a ve velkém mrazu s pejskem vyjděte ven jen na chvíli. O to více se mu však věnujte doma a mějte v zásobě různorodé hračky pro psy, se kterými si vyhraje sám i s vámi na dlouhé hodiny.

Jak snáší zimu váš pes? A už jste mu pořídili slušivý obleček? Pochlubte se nám v komentářích!