Kostlivci, duchové a čarodějnice… nejen děti strašidelný svátek přímo milují. Na Halloweenské výzdobě se vyřádíte i vy. Tak šup do obchodu pro dýni, barvičky, látky, svíčky, lepidlo a spoustu krepového papíru. Inspirujte se dekoracemi a vyzdobte si svou domácnost a zahradu parádními kousky!

Zatímco v Česku se Halloween začíná postupně slavit teprve v posledních zemích, v anglosaských zemích jím celé rodiny žijí už několik týdnů před zahájením. Jeho hlavním symbolem jsou dýňoví strašáci, kteří zdobí snad každou zahrádku nebo vchod do domu. Barvám vládne oranžová a černá. Kromě duchů a kostlivců dominují majestátním dekoracím také kočky, pavouci s pavučinami nebo třeba mumie a netopýři. Zapojte děti a pusťte se do halloweenského zdobení i vy!

Nemáte čas vyrábět dekorace na Halloween vlastníma rukama? Nevadí, kupte si už hotové! Na AliExpress.com jich najdete ohromné množství!

Halloweenská dýně na tři způsoby

Dlabání dýně vám možná dá zabrat, ale s partou přátel nebo s natěšenými dětmi ho zvládnete raz dva. Co budete potřebovat? Stačí vám velká dýně, ostrý nůž a svíčka. Jak postupovat? Nejprve dýni opatrně odkrojte vršek se stopkou. Pak postupně začněte vydlabávat dužinu (ze které si pak můžete upéct třeba dýňový koláč).

Až bude dýně vydlabaná, nakreslete na přední stranu oči, nos a pusu se zuby a tyto tvary opatrně vykrojte. Na dno vydlabané dýně připevněte svíčku, zaklopte vršek – a strašák, který má odhánět zlé duchy je hotový!

Do pracného dlabání se vám nechce? Nevadí, kupte si jen černou barvu a celou dýni jí přetřete. Nalepte oči, čumák a připevněte netopýří křídla z černého kartonového papíru. Vznikne vám roztomilý netopýr v nadživotní velikosti. Pokud se nebojíte o kapku strašidelnější dekorace, místo křídel nalepte z každé strany dýně čtyři dlouhé černé nohy (třeba z vycpaných zúžených černých pytlů na odpadky). Halloweenský obří pavouk je na světě. Postavte ho doprostřed zahrady a zloději se vám vyhnou obloukem.

Pokud neseženete velkou dýni, kupte si několik menších oranžových dýní Hokkaidó. Vydlabejte je podle návodu výše, připevněte svíčky a dýněmi ověste strom. Takto rozsvícený za tmy dodá svátku mrtvých opravdu magickou atmosféru.

Vkusné dekorace do interiéru i zahradní dekorace, pomocníky do domácnosti a na výrobu vlastních ozdůbek kupujte na 4home.cz nebo Tescoma.cz. Až 3,5 % ceny z každého nákupu jsou vaše!

Veselá strašidýlka

Obyčejný nafukovací balonek, kus bílého prostěradla, fixy, nůžky a lepidlo. Víc pro výrobu téhle DIY dekorace na Halloween nepotřebujete. Na čtvercový kus bílé látky fixou nakreslete strašidelné obličeje. Pak nafoukněte balonek a zavažte provázkem. Ve středu bílého plátna vyrobíme malý otvor, kterým provázek prostrčíme, a plátno přehodíme přes balonek tak, aby vytvořil hlavičku strašidla. Strašidýlky opět ozdobte strom nebo je zavěste třeba před vchodové dveře.

Namalované sklenice

Máte doma nevyužité zavařovací sklenice různých velikostí? Výborně! Použijte místo dýní právě je. Namalujte je oranžovou barvou a nalepte na ně kus černého kartonu ve tvaru netopýra, kočky, čarodějného klobouku nebo pavouka. Do sklenice umístěte svíčku a hned máte vyrobený originální haloweenský svícen. Otrlejší mohou sklenici omotat stahovacím obvazem a na vrch nalepit dvě oči – vznikne vám tak dekorace v podobě mumie.

Podzimní věnce

Dáváte přeci jen přednost tradičnějším dekoracím? Vyrobte si vlastnoruční podzimní dekorační věnec na dveře. Provedení je na vás – můžete se držet halloweenských černo-oranžových barev, nebo naopak dejte přednost sezónním podzimním rostlinám. Skvěle vypadá třeba věnec se skořápkami z ořechů a žaludů, věnec s vřesovými větvičkami, červená varianta s jablky, jeřabinami nebo šípky nebo podzimní věnec s chvojím a barevně zbarvenými javorovými listy.

Oslavte Halloween s cashbackovým portálm VratnéPeníze.cz! V partnerským online obchodech najdete parádní zboží za zvýhodněné ceny!

Slavíte doma Halloween? A jaké podzimní dekorace nejraději vyrábíte? Pochlubte se nám v komentářích!