Archiv pro štítek: bazary

Budeme mít dítě! Tipy, jak vás výbavička pro miminko nevyjde draho

Radostnou novinu už jste oznámili všem blízkým a teď přemýšlíte, co všechno je potřeba pro nového člena rodiny přichystat. Výbavička pro miminko do rodinného rozpočtu zasáhne poměrně výrazně. My ale víme, na čem ušetříte. Výbavička pro miminko

Číst více

Nakupujte z druhé ruky. Internetové bazary vám ušetří spoustu peněz i času

Rádi se oblékáte tak, aby vám to slušelo, ale nechce se vám utrácet za nové kousky? Nestíháte stále dokupovat o číslo větší oblečení pro děti? Sháníte nový nábytek, ale ten v obchodech vás zrovna neoslovil? Tak mrkněte na internet. Konkrétně na online bazary. Najdete v nich totiž všechno od módy přes elektroniku až po vybavení bytu. A za super ceny. 

Číst více

Domácí rozpočet napoví, na čem ušetřit. Jak ho sestavíte?

Výplata přišla teprve nedávno, ale i tak už se z vašeho účtu vytratilo podezřele moc peněz? Zjistěte, odkud vám utíkají. Sestavte si domácí rozpočet a mějte díky němu podrobný přehled o svých financích. Překvapí vás, o kolik bude šetření najednou jednodušší.

Jak sestavit domácí rozpočet

Nejspíš velmi dobře víte, kolik vám měsíčně chodí na účet peněz. Kam se ale postupně rozkutálejí? Hypotéka, nájem, účty za energie nebo telefon tvoří hlavní část vašich výdajů, ale co ostatní položky? Tušíte, kolik utratíte za jídlo, drogerii nebo zábavu? Zkuste si jednou za čas podrobně zrevidovat své účty a nastavit odpovídající rozpočet domácnosti.

Jak rozpočet rodiny sestavit? Držte se 4 jednoduchých kroků:

  1. Sepište veškeré měsíční příjmy
  2. Sepište veškeré měsíční výdaje
  3. Spočítejte rozdíl mezi příjmy a výdaji
  4. Najděte položky, na kterých by se dalo ušetřit

Číst více

10 tipů, jak ušetřit 3000 korun měsíčně

Představte si, že by Vám každý měsíc přibyly na účtu tři tisíce korun. Jen tak, bez přesčasů, práce navíc nebo zbytečného omezování. Že Vám to zní trochu podezřele? Nebojte, není v tom žádný háček. Stačí jen trochu plánovat a osvojit si pár jednoduchých triků, které Vám pomohou ušetřit zbytečné náklady. 

1. Základ, jak ušetřit – stanovte si rozpočet

Přemýšlíte, jak co nejvíce ušetřit v domácnosti? Pak si v první řadě dejte dohromady své příjmy a porovnejte je s běžnými výdaji. K tomu Vám poslouží přehledné výpisy z bankovního účtu. Pokud chcete mít do detailů jasno, za co vlastně své peníze utrácíte, zaznamenávejte si jednotlivé výdaje do vlastní tabulky. Na základě těchto čísel si pak jednoduše sestavíte rodinný rozpočet na měsíc. Počítejte v něm také s dostatečnou rezervou pro případ, že se Vám třeba nečekaně porouchá auto nebo přestane fungovat pračka. Rozpočet se snažte poctivě dodržovat. Pokud si nevíte rady s tím, jak domácí rozpočet sestavit, poradíme vám, jak na to

Číst více

Powered by WordPress & Šablona Anders Norén