Archiv pro štítek: bydlení

7 jednoduchých tipů, jak můžete být „zero waste“ i vy

Je vůbec možné žít bez odpadu? Příznivci trendu zero waste jsou důkazem toho, že ano. Ulevit životnímu prostředí můžete i vy, bez velkého omezování, jednoduchými změnami, které zakomponujete do svého každodenního chování. Jak na to?

 Zero waste

Číst více

5 jednoduchých a levných tipů pro hezčí bydlení

Už se vám stávající dekorace bytu okoukaly? Přemýšlíte, jak šikovně vyzdobit interiér? Rádi byste si pořídili nové doplňky do domácnosti, ale nechcete za ně utrácet velké peníze? Inspirujte se jednoduchými tipy, díky kterým váš domov okamžitě prokoukne. I bez bytového architekta!

Hezčí bydlení

Číst více

Ekologická domácnost a každodenní „zero waste“ výbava. Jde to snáze, než si myslíte

Máte pocit, že se znečištěným životním prostředím nic nenaděláte? Ale kdepak. Jsou to právě malé krůčky nás, běžných spotřebitelů, které postupně vedou k velké změně. Začněte u sebe doma. Pravidelný úklid a běžnou starost o domácnost hravě zvládnete i bez chemie, nákupy obstaráte bez plastu. Jak na to?

Číst více

Posledních 5 tipů pro útulnější domov

I když tipů na krásnější a útulnější domov je snad nekonečně, pro nejbližší dobu přinášíme poslední várku. A bude to třešnička na dortu!

Umístění květin a rostlin

Květiny už dávno nepatří jenom na parapet. Jejich správným umístěním dodáte pokoji moderní nádech i trochu přírodní atmosféry.

Žebřík

Trend žebříků v interiéru už tu je nějaký ten pátek. Pro květiny je ale ideální. Umožňuje kaskádovité seřazení, které vypadá velmi efektivně a zároveň dopřává rostlinám dostatek místa na relativně malém prostoru.

Žebřík jako polička na květiny

Žebřík jako polička na květiny

Číst více

Dalších 5 tipů pro útulný domov

Říká se, že cestování je krásná věc, jestliže máte domov, kam se můžete vždy s radostí vrátit. Nejde ale jenom o to mít ledajaký dům či byt. Musí to být přece tak útulný domov, aby se vám z něj vlastně ani nechtělo odjíždět.

Kámen v interiéru

Nejenom dřevo v bytě působí uklidňujícím dojmem. Velmi efektivní a zároveň designově příjemné je i využití dalšího přírodního materiálu – kamene. A hodí se do různých místností. Mrkněte na tipy!

Kamenné obložení

Kamenné obložení interiéru

Kamenné obložení interiéru

Nejčastěji najdete kámen ve formě obložení zdí. Hodí se nejenom do obývacího pokoje, ale často je využíván i v kuchyni nebo koupelně. Volit také můžete mezi přírodní a umělou variantou.

Číst více

Více než 5 tipů pro útulné bydlení

Nejvíce času v životě trávíme v práci a doma. Pracovní místo mnohdy neovlivníme, jak ale bude vypadat vaše bydlení, to vyladíte snadno. Chce to jen chvíli času a dobrý nápad. Pojďte se podívat na pár tipů pro útulné bydlení, které z domu vytvoří domov.

Hravé stěny = nejúčinnější dekorace

Pokaždé, když vejdete do pokoje, první dojem udělají zdi, jejich výmalba, světlo a nábytek. Začneme-li od těch stěn, určitě se vám vybaví pojem “Primalex”, který má spousta z nás spojený se zářivě bílou barvou. Tak tomu už ale dávno nemusí být. Bílá má mnoho odstínů, které oživí fádnost klasického pojetí. Možná vás to překvapí, ale mezi bílé odstíny patří třeba i:

  • holubičí šeď
  • přírodní len
  • krémové cappuccino
  • vanilkově bílá
Odstín bílé - krémové cappuccino

Odstín bílé – krémové cappuccino

Číst více

Powered by WordPress & Šablona Anders Norén