Archiv pro štítek: peníze na cestách

Estonsko – kouzelná příroda i středověká města

Léto se pomalu, ale jistě blíží a vy stále rozmýšlíte, kam se vydat na letošní dovolenou? Země jako Španělsko, Chorvatsko či Itálie už jsou ohrané anebo poflakování u moře není nic pro vás? Tak vyražte do Baltských zemí, o nichž  jste již určitě mnohokrát slyšeli, ale zatím neměli příležitost je navštívit. Zaručujeme dovolenou plnou dobrodružství a skvělých zážitků! Pojďme se nyní podívat, co na vás čeká v nejsevernější Pobaltské zemi, kterou je Estonsko!

Pobaltské země

Do estonského Tallinu je možné přicestovat všemi možnými způsoby – po moři, po souši i letecky. Nejrychlejší možnost samozřejmě představuje letecká doprava – obousměrná letenka na začátku září se dá najít od 4388 Kč.

Číst více

Hotově, nebo kartou? Peníze při cestování řešte s předstihem

Přípravy na cestu jsou v plném proudu a vy přemýšlíte o tom, jak během dovolené budete řešit peníze. Směnit české koruny na tamní měnu? Nebo spoléhat jen na platební kartu? Povíme vám, co byste si ohledně financí v zahraničí měli zjistit, a na co nezapomenout.

Místní měna a přibližné ceny

Nejdříve ze všeho si zjistěte, čím se v dané zemi platí. Podívejte se, jaké jsou aktuální kurzy měn, ať máte srovnání s českou korunou. Tyto informace vám poskytne každá směnárna a naleznete je samozřejmě i na internetu. Během cesty vám život usnadní mobilní aplikace s aktuálními kurzy měn (např. Currency), která zadanou částku přepočítá do zvolené měny za vás.

Hotově, nebo kartou? Peníze při cestování řešte s předstihem

Číst více

Powered by WordPress & Šablona Anders Norén