Jde vaše dítko do první třídy? Nebo už je z něj ostřílený školák na prvním stupni? Ke konci prázdnin možná nechápavě kroutíte hlavou nad tím, co všechno po vás školáci chtějí koupit a na kolik vás to všechno vlastně vyjde. Jaké potřeby pro školáky skutečně najdou využití a jak na nich ušetřit?

Aktovkou to všechno začíná

Existuje snad jediná pomůcka pro školáky, na které nedoporučujeme škudlit každý halíř, a tou je školní aktovka nebo školní batoh. Batoh pro školáky by měl mít pevná ergonomická záda, dostatečně široké popruhy, neměl by být zbytečně těžký sám o sobě a měl by nabízet spoustu vnitřních a postranních kapes, do kterých se vejdou všechny nezbytnosti a dítě se v něm díky tomu bude snadněji orientovat.

Kvalitní aktovku nebo školní batoh seženete levněji během různých slevových akcí, které zpravidla probíhají na konci prázdnin nebo před Vánoci. Nechejte si s výběrem poradit od specialisty nebo se zeptejte zkušených maminek či paní učitelky, jaký typ doporučuje.

Na Kasa.cz už na vás čeká ta pravá školní aktovka a další školní pomůcky. A s cashbackem VratnéPeníze.cz hned o 3,5 % levněji!

Penál pro malé i větší

Penál pro školáky existuje v mnoha variantách. Široký jednopatrový, praktický dvoupatrový nebo vyšší třípatrový. Nechejte své dítko vyprat si takový typ, který mu bude vyhovovat nejvíc. Společně pak do něj nakupte následující:

  • Tužka – nejlépe 2-3 kusy měkké tužky
  • Pastelky – malým školákům se dobře drží trojhranné pastelky
  • Ořezávátko – obyčejné, nebo na baterky
  • Plnicí pero s ergonomickým úchopem a náhradními inkoustovými náplněmi
  • Guma
  • Pravítko – trojúhelník pro starší školáky, 20 cm dlouhé pravítko pro ostatní

Do penálu některé školy doporučují přikoupit také fixy nebo barevné propisky, nůžky a lepidlo, jiné školy mají tyto potřeby k dispozici vlastní.

Školáci si zaslouží vylepšený dětský pokoj. Na Feedo.cz nebo AliExpress.com do něj seženete veškeré vybavení a až 5 % ceny z nákupu se vám vrátí zpět.

Další potřeby pro školáky

Na prvním stupni se v rámci povinné výbavy do škol požaduje kufřík s výtvarnými potřebami. Jeho přesné složení vám upřesní konkrétní škola, zpravidla do něj ale patří tempery, vodovky, voskovky, paleta na barvy, kelímek na vodu, plastelína, podložka, zástěra, hadřík, štětce, špejle, lepidlo Herkules aj.

Do nezbytného vybavení pro školáky dále patří přezuvky s bílou podrážkou a sáček na přezuvky a také oblečení na tělocvik (tenisky na ven, cvičky do tělocvičny a sportovní oblečení) – to vše opět v prodyšném plátěném sáčku.

Pořiďte také sadu sešitů a obaly na sešity (přesný počet a typ vám poskytne škola). Nezapomeňte přikoupit kvalitní lahev na vodu a svačinový box. Veškeré školní potřeby dětem podepište nesmývatelným fixem, aby si je poznaly a omylem nevyměnily se spolužáky.

Na Pidilidi.cz koupíte různé školní potřeby – třeba s motivy oblíbených kreslených postaviček, ze kterých budou děti nadšené. A vy taky, protože ušetříte 3 % z každého nákupu.

Co všechno jste dětem pořizovaly za školní potřeby vy? Inspirujte ostatní rodiče, na co by neměli zapomenout.

Ušetřete s cashbackovým portálem VratnéPeníze.cz i o prázdninách. Podívejte se, v jakých online obchodech nakoupíte školní potřeby ještě levněji.